wtorek, 23 lipca 2013

Zapowiedzi Hard SF ze stajni Powergraphu! "Nowi ludzie" i "Holocaust F"


Rafał Kosik, "Nowi ludzie"

"Nowi ludzie" krążą w zapowiedziach już od 2011 roku. Czy w końcu uda się wydać tak długo oczekiwany zbiór opowiadań Rafała Kosika? Będzie to już druga antologia pisarza, po dość chłodno przyjętym "Obywatelu, który się zawiesił". Kosik jest bezsprzecznie moim ulubionym polskim autorem, chociaż uwielbiam go w długich formach skierowanych do dorosłych. Jeżeli nie macie nic przeciwko opowiadaniom i tak samo jak ja oczekujecie kolejnej poważnej powieści tego pisarza - może "Nowi ludzie" będą dla Was idealni.


Cezary Zbierzchowski, "Holocaust F"

Ta pozycja z kolei "wisi" od co najmniej 2010 roku. Miejmy nadzieję, że warto było tak długo na nią oczekiwać i Hard SF faktycznie bedzie Hard. Z Kosikiem raczej nie ma takiego problemu. Tutaj okładka sugeruje, że również nie będzie. Prapremiera odbędzie się na Polconie. W teorii :)

Myślę, że warto tutaj zacytować Rafała Kosika z wywiadu na lubimyczytac.pl:

(...) Nie jest to dziwne, bo czytelnicy SF to elita, a elita niestety nie jest liczna. Ciekawa sprawa, że SF choć mniej chętnie czytane od innych rodzajów fantastyki, zdaje się być prestiżowe i dla autorów, i dla czytelników. (...) Pisanie SF w Polsce ociera się o działalność charytatywną. 
Trochę to smutne, ale z drugiej strony fajnie być w elicie. A science-fiction to na pewno mój ulubiony gatunek, dlatego bardzo czekam na obie pozycje. A jak to wygląda u Was?

13 komentarzy:

 1. Zapowiadają się ciekawe tytuły :)
  mlwdragon.blogspot.com
  historiaadam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Kosika to ja bym bardzo chętnie widział w kolejnej powieści dla dorosłego czytelnika. Dwie, które miałem dotąd okazję przeczytać, nie zawiodły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna powieść też ma być "niedługo", a imię jej "Różaniec" ;) Czekamy!

   Usuń
 3. Nie miałam jeszcze styczności z żadnym z tych autorów. Myślę, że jeśli będę miała okazję to sięgnę po którąś z wyżej wymienionych książek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kosika polecam, chociaż może na początek jakiś inny tytuł :)

   Usuń
  2. Dlaczego? "Mars" może spokojnie czytać i ktoś mało zorientowany w SF. Tak czy inaczej czekam z niecierpliwością i oba tytuły bardzo chętnie dorzuce do sierpniowo - wrześniowych zakupów :) i Kameleona, bo wciąż nie czytałem! I Przedksiezycowych tom 3... Damn!

   Usuń
  3. Inny tytuł => nie "Nowi ludzie", ale właśnie którąś z powieści. Na początek chyba najbardziej mój ukochany "Vertical" się nada, chociaż "Kameleon" też :)

   A "Przedksiężycowi" jeszcze przede mną, muszę dorwać wkrótce.

   Usuń
 4. Ja tam dobrze przyjęłam "Obywatela...", więc na "Nowych ludzi" czekam niecierpliwie. :) Chociaż na nową powieść jeszcze bardziej niecierpliwie.
  A o powieści Zbierzchowskiego jakoś wcześniej nie słyszałam, ale i tak zamówiłam już sobie, w końcu to Powergraph, więc prawie na pewno mi się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na jakimś opowiadaniu przerwałam i nawet nie pamiętam którym... Ale właśnie, na "Różaniec" czekam bardziej :)
   Szkoda, że z Powergraphem nie współpracuję, bo też bym sobie zamówiła, a tak to będę czekać na te nie-wiadomo-jak-bardzo-odległe premiery :)

   Usuń
 5. Ja na razie przekonuję się do literatury fantasy, a sf to na razie przyszłość. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiadają się ciekawie :D SF lubię, a mało póki co przeczytałam z tego gatunku, więc może zacznę nadrabiać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Obydwie książki jeszcze przede mną ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń