wtorek, 22 stycznia 2013

#151 Cykl przybysze z ciemności. Kontratak - zapowiedź


Tytuł: Przybysze z ciemności. Kontratak
Autor: Michaił Achmanow
Seria: Przybysze z ciemności (Tom 2)
Wydawnictwo: Almaz
Tłumaczenie: Agnieszka Chodkowska-Gyurics
Redaktor naczelny: Robert J. Szmidt
Wstęp: Rafał Dębski

Data wydania: Połowa lutego 2013
 
Od Inwazji minęło prawie czterdzieści lat. Ludzkość poniosła ogromne straty, ale i wiele zyskała. Nowe technologie otworzyły człowiekowi drogę ku odległym gwiazdom. Dorosło następne pokolenie urodzone i wychowane w cieniu tragicznych wydarzeń. Potężne krążowniki nowej floty wyruszają na krańce Galaktyki w pościgu za wrogiem. Lecz największym atutem tej armady będzie nie sprzęt, tylko kierujący nim ludzie. To oni zadecydują o powodzeniu lub klęsce misji. Niełatwo jednak działać, gdy polityka ściera się z emocjami, marzenia z rzeczywistością, pragnienia z poczuciem obowiązku, a przyszłość, nawet ta najbliższa jest wielką niewiadomą
"Kontratak" to druga część, niezwykle popularnego i wielokrotnie wznawianego w Rosji cyklu "Przybysze z ciemności". Na kartach książki poznajemy dalsze losy bohaterów "Inwazji" - Pawła Litwina, Abigail McNeal, Io oraz ich potomków i następców. W tej powieści znajdziecie wszystko, czego wam trzeba: przygody, walki, niebezpieczeństwa, intrygi, miłość i nienawiść.

Czekam z niecierpliwością na ten tom. Pierwszy oceniłam na 8/10 (recenzja) i mam nadzieję, że drugi będzie równie dobry. A wy, też czekacie?

3 komentarze:

 1. Nie miałem jeszcze kontaktu z rosyjskim s-f. Chyba najwyższa pora to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, pewnie, że tak! Rosyjskie SF to przede wszystkim Strugaccy, ale seria Achmanowa także jest warta uwagi :)

   Usuń
 2. A powtórzę swój wpis u Silaqui, a co. :)
  "O, dobra wiadomość. Pierwszy tom podobał mi się dosyć mocno, liczę na utrzymanie wysokiego poziomu."

  OdpowiedzUsuń