wtorek, 5 lutego 2013

#157 Konkurs i baza ebooków - ogłoszenie

Mam dla Was dzisiaj dwa ogłoszenia :) Jedno o bazie darmowych, legalnych e-booków, a drugie dla tych, którzy piszą "do szuflady" od wydawnictwa Paperback.


Kolejna edycja konkursu dla młodych pisarzy!
W zeszłym roku daliśmy Wam szansę... Wykorzystaliście ją, a antologia okazała się strzałem w dziesiątkę :) W tym roku dajemy Wam ponownie szansę, w drugiej już edycji tego konkursu. Macie możliwość zaistnieć w fantastycznej antologii wydawnictwa Paperback. Kolejni znani autorzy dołączają do projektu. Znane nazwiska, znani twórcy, a wśród nich... być może właśnie Ty!
Na Wasze opowiadania z gatunku science fiction czekamy od 16 stycznia do 16 czerwca 2013 roku. Z regulaminem możecie zapoznać się na stronie www.paperback.com.pl. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie także na www.paperback.pl. Pióra, klawiatury, ołówki w dłoń! Kosmiczny werbunek do "Science fiction po polsku 2" właśnie się zaczął!

Przypomnę tutaj fragment mojej recenzji antologii "Science fiction po polsku":
"Czwórka laureatów wyłonionych w konkursie udowadnia, że nie był to wybór przypadkowy.  Teksty Artura Laisena, Piotra Saroty, Szymona Stoczka i Istvana Vizvary’ego to pokaz ogromnej wyobraźni, oryginalności i śmiała próba przekonania do siebie czytelników. Oni nie mają nic do stracenia, a publikacja w antologii to dla nich ogromna szansa."
***


Pod adresem http://www.fantastykapolska.pl znajdziecie bazę polskich e-booków fantastycznych, którą założył pisarz Robert J. Szmidt. Zupełnie za darmo i legalnie możecie pobrać opowiadania najsłynniejszych polskich autorów (np. Rafał Dębski, Dariusz Domagalski, Marcin Mortka), a z każdym tygodniem tekstów przybywa.

Twórca strony pisze:
"Kilkanaście lat temu, wprowadzając na rynek magazyn Science Fiction, pomogłem otworzyć drzwi rynku wydawniczego dla kolejnej fali polskich autorów. Dzięki tamtej inicjatywie czytelnicy otrzymali dostęp do wielu znakomitych tekstów, które wcześniej leżakowały latami w szufladach, a polscy autorzy przestali być traktowani gorzej od swoich zagranicznych kolegów. Dzisiaj próbuję otworzyć kolejne drzwi, tym razem wirtualne, tworząc bazę ogólnodostępnych znakomitych tekstów, które powinny zachęcić do kupowania czytników, a przez to doprowadzić do rozwoju e-książki w Polsce."

7 komentarzy:

 1. Dzięki za cynk. Może dzięki darmowej fantastyce łatwiej przekonam się do tego gatunku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki. Zaraz wejdę, rozejrzę się:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna sprawa z tą bazą - ja na pewno zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Och, darmowa fantastyka? Lejesz miód na moje serce :D
  Konkurs ciekawy, kto wie, może wezmę udział? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Konkurs faktycznie ciekawy, ale nie wiem czy uda mi się wymyślić, coś co nadawałoby się do zgłoszenie do konkursu.
  A na stronę darmowej fantastyki wieczorem zajrzę, bo zaraz wychodzę z domu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa inicjatywa. Należy motywować młodych i kreatywnych, a konkurs jest chyba najlepszą formą ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie, że opublikowałeś(łaś?) informację o tym konkursie - inaczej pewnie bym się nie dowiedziała. Jestem na tym blogu pierwszy raz, ale zaraz zacznę się rozglądać ;D

  OdpowiedzUsuń