sobota, 28 kwietnia 2012

#75 Książki, na które czekam w maju

Tytuł: Zaginione wrota
Autor: Orson Scott Card
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 448

Data wydania: 15 maja 2012

Dan North wychowuje się w wielkim starym domu zamieszkałym przez tuziny kuzynów, ciotek i wujków, nad którymi władzę sprawuje jego ojciec. Gniazdo rodzinne Northów znajduje się na odludziu w górach zachodniej Wirginii, daleko od miasta, daleko od szkół, daleko od innych ludzi. Mieści się w nim sekretna biblioteka, a w niej książki napisane w tajemniczym języku – od chłopca i jego kuzynów oczekuje się, by biegle go opanowali. Danny od małego dostrzega, że nie jest taki jak reszta jego rodziny. W czasie gdy kuzyni uczą się powoływać do życia leśne duszki, golemy, trolle, wilkołaki, i inne podobne cuda, Danny martwi się, że sam nigdy nie odkryje w sobie żadnego talentu… Rodzina Northów to klan magów przebywający na wygnaniu w naszym świecie. Żyją oni w stanie kruchego rozejmu z innymi klanami, do czasu gdy narodziny Dana rozniecają na nowo płomień wojny. Danny jest bowiem pierwszym od tysiąca lat magiem wrót, które bronią rodzinie Northów i jej wrogom dostępu do wspólnej ojczyzny, świata Westil. Niestety chłopiec nie zdaje sobie sprawy z wielu spraw. A to może doprowadzić Northów do katastrofy…

Bardzo intryguje mnie ten tytuł. Brzmi trochę jak połączenie serii "Powrót do  domu" i "Tropiciela". Na pewno będzie to ciekawa lektura :)


Tytuł: Silentium Universi
Autor: Dariusz Domagalski
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Stron: 360


Data wydania: 27 kwietnia 2012

Na tle ogromu Wszechświata jesteśmy tylko nieistotnym pyłkiem. Cała nasza historia, największe wynalazki, krwawe wojny, burzliwe rewolucje zamknięte w mikroskopijnej cząstce kosmosu. Oto planeta, którą przez tysiąclecia czyniliśmy sobie podległą. Rok 2055. Nadszedł czas by poszukać sobie nowego domu. Ziemia jest już kompletnie wyjałowionym globem. Przeklęty straszliwym proroctwem, skazany tajemniczym komunikatem łamiącym zasady przyczynowo-skutkowe, statek „Marek Aureliusz” mknie przez kosmiczną pustkę. Daleko za pas Kuipera i obłok Oorta. Ostatnia nadzieja ludzkości. Największy, najbardziej zuchwały krok. Być może w śmiertelną przepaść. W ciszy kosmosu pytania o prawa rządzące Wszechświatem, Boga, sens i cel istnienia brzmią głośno. Zbyt głośno. Ktoś może je usłyszeć. Ktoś kto zna odpowiedzi...

Wiem, że książka już wyszła, ale ja ją dorwę dopiero w maju. Bardzo chcę, w końcu s-f pełną gębą :)

Tytuł: Gone: Zniknęli. Faza piąta: ciemność
Autor: Michael Grant
Wydawnictwo: Jaguar
Stron: ?

Data wydania: 30 maja 2012

Perdido Beach, Kalifornia. Zawieszenie broni. Pokój w ETAPie jest kruchy jak szkło.
Caine rządzi w swojej domenie żelazną ręką. Sam nie może zaznać spokoju. Ustanowili nowe prawa, przetrwali głód, plagę kłamstw, wreszcie zarazę… Ale teraz bariera staje się czarna. ETAP ogarnia nieprzenikniona ciemność.
Ale mrok nie jest jedynym zagrożeniem. Giną zwierzęta i ludzie. Nieznana dotąd moc wywraca ich ciała na drugą stronę.
Im głębsze cienie, tym bardziej Ciemność rośnie w siłę. Ze swego leża w głębi ziemi gaiaphage sięga po to, czego najbardziej pragnie. Po ludzkie ciało, w którym mogłoby się odrodzić.

Przedostatni tom młodzieżowej serii, która łączy horror ze sci-fi. Poprzednie części raz były lepsze, raz gorsze, ale powoli zbliżamy się już do końca, a napięcie rośnie :)


A wy czekacie na którąś z tych książek?

10 komentarzy:

 1. Na ciąg dalszy dziwnych przypadków Perdido Beach zacieram ręce. A tak z oferty Prószyńskiego interesuje mnie "Wrzawa śmiertelnych" Nylunda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja koleżanka poleca mi serię Gone. Kiedyś muszę po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesuje mnie Card i Domagalski, cyklu Granta jeszcze nie tknęłam, więc i piąta odsłona (już?!) mnie nie kręci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście chciałabym poznać serię Gone, zaś do innych pozycji jakoś nie pałam zainteresowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Carda wyczekuję z utęsknieniem ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Domagalski koniecznie!
  Tak bardzo ufam Fabryce Słów, że kupiłbym wydaną przez nich książkę bez czytania o czym jest. Czekam ze zniecierpliwieniem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurcze, a ja jeszcze mam "Tropiciela" Carda do zaliczenia. I tak bardziej czekam na kolejne pozycje z Enderverse.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi się w ogóle nie podobała 4 faza Gone, jednak czekam zniecierpliwiona na 5 i 6 część. Nie można odmówić Panu Grantowi, że nie miał dobrego pomysłu. Wręcz przeciwnie.
  Przekonamy się już niedługo... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. I wаs able to finԁ gοod adνiсe frοm your articles.
  My web site http://www.onlinepaydayloansking.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 10. Βut ѕhould you start gοing out using your frіеnds and having a blaѕt, you will get
  his attention гeal fast So іf уou're wondering if you'гe truly hungry, pay аttention
  to hunger signalѕ, (they often times makе noiѕe within οur bеllies) and fог
  the last time yοu ate

  Visit my web blog - Tao of badass

  OdpowiedzUsuń