środa, 16 października 2013

Antologia "Science fiction po polsku 2" - zapowiedź

Tytuł: Science fiction po polsku 2
Autorzy: Eugeniusz Dębski, Rafał Dębski, Tomasz Duszyński, Tomasz Kaczmarek, Anna Kańtoch, Magdalena Kempna, Mikołaj Maria Manicki, Marcin Mortka, Anna Nieznaj, Marcin Podlewski, Marcin Wełnicki, Andrzej Zimniak
Seria: Antologia polskiej fantastyki (#2)
Wydawnictwo: Paperback
Stron: ?

Premiera: listopad 2013
Wszystko, co najlepsze w polskiej fantastyce. Nadszedł czas na „Science fiction po polsku 2”! Bez względu na to, jak bardzo przyszłość może być nam zarazem obca i bliska, w centrum zainteresowania i tak pozostanie człowiek.
Pierwszy tom antologii recenzowałam całkiem niedawno, bo w styczniu tego roku. Ocena 8/10 mówi sama za siebie! Ja bardzo chętnie sięgnę i po ten zbiór opowiadań, bo nazwiska autorów brzmią zachęcająco. Ciekawi mnie, jak poradzi sobie Marcin Mortka w scenerii hard (mam nadzieję) S-F, a i Anna Kańtoch, panowie Dębscy, Andrzej Zimniak i Tomasz Duszyński na pewno nas czymś zaskoczą. Piątka z autorów to debiutanci - zwycięzcy konkursu, których teksty, miejmy nadzieję, okażą się godne miejsca w antologii.

A Wy, macie ochotę sięgnąć?

5 komentarzy:

 1. Nie jest to gatunek literacki, który na co dzień czytam,więc spasuje, ale polecę tę książkę mojemu koledze. Oczywiście powiem, żeby zaczął od pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń
 2. No pewnie, najlepiej od razu obie części.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na tę antologię, oj czekam i bardzo liczę, że utrzyma wysoki poziom pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oby drugi tom tej antologii był co najmniej równie dobry jak pierwszy!

  OdpowiedzUsuń